Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiskra Vranov-Jiskra Zhoř 3:1

10. 11. 2012

Ke svému poslednímu utkání podzimní části fotbalové čtyřky nastoupili plejeři vranovské Jiskry na svém plácku proti zdatným a udatně bojujícím borcům zhořské Jiskry…a že to bude utkání, ve kterém o něco půjde, napovídal dílčí stav tabulky před tímto posledním odloženým kolem. Ve hře byla jednak podzimní neporazitelnost domácích plejerů, kteří s přehledem vévodili fotbalové tabulce s dostatečným náskokem před svým soupeřem, ale především byly ve hře body, které se budou přenášet do jarní části fotbalové čtyřky vzhledem k tomu, že oba dva týmy před posledním zápasem měly postup do jarní nástavby jistý….

Domácí si do svého soupeře pustili zhurta a jen ojediněle jim půjčili míč na jejich kopačky, aby si alespoň vyzkoušeli, zda-li je opravdu kulatý jak se píše ve fotbalových řádech .. hosté, ač by se i přes výhru v tabulce k vyšší příčce neposunuli, působili od prvních minut zakřiknutě až křečovitě…za to domácí předváděli jednu akci pohlednější vedle druhé…až na tu žalostnou koncovku…. První poločas mohl být rozhodnutý zhruba do 25min, ale to by nebyli domácí, aby ze zápasu neudělali pořádné dráááma. Hosté po úvodním oťukávání, a když měli zrovna míč na svých kopačkách, se pokoušeli ztéci domácí branku…leč marně… a tak by mohl gólman domácích vyprávět hodiny a hodiny o tom, jak vranovském pahorku kvílí meluzína v sychravém podzimním nečase. Domácí, když hostům trošku povolili uzdu, tak jí hned opět přitáhli…a tak v 20 min. se s přehledem a klidem pokerového hráče prosadil navrátilec do sestavy Brumla Brunclík, kdy křižnou střelou podél statického gólmana hostů ve své šanci nezaváhal. Jaký to rozdíl oproti jiným útočníkům, kteří na svou branku spotřebují sedm šancí za zápas či několik zápasů vyjdou střelecky úplně naprázdno. Na uklidňujících 2:0 ve prospěch domácích ještě do konce prvního poločasu upravil stav osvědčený střelec podzimu Zdeněk Budek, když si perfektně naběhl na centr svého bráchy Milana. Stav sice po první půli uspokojivý, leč hra s přibývajícím časem poněkud uvadala, a tak v závěru poločasu měli ze hry více hosté a domácí gólman už musel sledovat i hru a nevěnovat se pouze slastným tónům podzimní meluzíny, které mu skorem přivodily zánět středního ucha….

Do druhého poločasu domácí nastoupili s „fazónou“ z konce poločasu prvního…hra neuspořádané, dvě tři přihrávky za sebou nadlidskej úkon. K tomu rychlost a důraz hostů….a na malér bylo zaděláno….jediný kdo v úvodní půlhodině druhé půle obstál byl gólman, který vyřešil spousty ošemetných situací, jenž mohly skončit zkorigováním skóre či jeho úplným srovnáním…domácí si sem tam ojedinělou šanci vypracovali, ale opět bez gólového efektu…a tak se pohroma hrnula na domácí branku…po několikeré a zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, se hosté dostali k rychlému přečíslení a následnému centru do ohně na nabíhajícího útočníka, u jehož náběhu zapsal domácí bek a domácí gólman se po míči natahoval ze všech sil marně…78min…a bylo sníženo na 2:1…varování hostů brali domácí neustále na lehkou váhu…po dalším závaru před domácí klecí naštěstí hostující plejer před odkrytou brankou trestuhodně minul kožené slunce…a tak se ke slovu dostali zase domácí….po nezištně přihrávce od rohového praporku se k míči dostal Honza Šubrt, kterej se po své asi osmnácté šanci konečně trefil  do černého…86min.   3:1…a o soudu utkání bylo rozhodnuto…

Po zápasový rozbor nejen tohoto utkání ale i celého podzimu se odehrál následně v restauraci „Pohoda“. Zde toho bylo probráno mraky ať už fotbalového či nefotbalového, ale především byly vytáčeny cíle pro jarní část fotbalové čtyřky, aby ta byla alespoň z poloviny tak úspěšná jako uplynuvší podzim…takže po řádné zimní přípravě, na které se očekává hojná účast, se vrhnem do sběru dalších ligových bodů, jenž mohou vranovskou Jiskru posunout o nějaký ten stupínek v tabulce víš, než tomu bylo před rokem….

Sestava : Voldřich-Budek Michal,Pešel,Spievak P.,Šůs-Trnka,Budek Z.,Budek M.,Spievak J.-Brunclík,Šubrt

Branky : Brunclík,Budek Z.,Šubrt

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář

(brumla, 20. 11. 2012 11:30)

čest, kde je článek???dorazil v pořádku nebo ne?

Re: komentář

(mbc, 20. 11. 2012 18:01)

Snad 15x jsem článek kopíroval a vždy se to seklo.Tak jsem zkusil jiný počítač a bylo to tam hned.

Re: Re: komentář

(brumla, 21. 11. 2012 18:41)

Tak už je to v ritmiku...
jo a díky za ty fotky :-) ---žes je neuveřejnil.....hihihih